Týden v pohybu

V týdnu 26.- 30.9. na naší škole probíhaly projektové dny nazvané Týden v pohybu.

Bohužel spoustu naplánovaných venkovních akcí ze začátku týdne zhatilo počasí, a tak některé třídy musely zůstat v pondělí a v úterý ve škole a najít si náhradní program.

Pro ročníky, které výlety naplánovány neměly, probíhaly aktivity ve škole. Tyto aktivity byly zaměřeny na prevenci nežádoucího chování a na chování při mimořádných událostech.

Paní psycholožka se setkala se všemi třídami 7.ročníku a hovořili spolu na téma stres a jeho zvládání.

Všechny třídy postupně zhlédly představení Divadla VeTři. Tato představení byla zaměřena na různá témata. Děti z prvního stupně viděly scénky na téma šikana a vztahy mezi spolužáky, starší žáci zhlédli představení o dodržování bezpečnosti na internetu, obzvláště pak při kontaktu s někým neznámý a téma pro nejstarší žáky bylo alkohol, drogy a jiné omamné látky a také se dotkli vztahů mezi učiteli a žáky.

V úterý uspořádaly pro žáky sedmého ročníku studentky Střední zdravotnické školy v Děčíně dopoledne plné informací a praktického vyzkoušení si na vlastní kůži různých mimořádných situací. Děti se naučily, jak se v těchto situacích chovat a popřípadě i zachránit život kamarádovi či blízké osobě. Všichni sedmáci si vyzkoušeli ošetření otevřených zlomenin, tepenného krvácení, a dokonce si vyzkoušeli, jak oživit člověka se zástavou dýchání, a to i za pomoci defibrilátoru.

Ve čtvrtek a v pátek osmáci a deváťáci navštívili stanici Městské Policie Děčín a viděli, někteří i na vlastní kůži zažili, náplň práce policisty u kamerového systému. Mohli tak vidět, že jsme sledováni téměř na každém kroku.😊

Žáci a žákyně devátého ročníku se v úterý účastnili besedy na téma Zdravé stravovací návyky a poruchy příjmu potravy.

V druhé polovině týdne se počasí umoudřilo, a tak bylo možné uspořádat i venkovní aktivity. Žáci druhého stupně mohli vyjít ven a účastnit se aktivit v přírodě, případně připravovat tyto aktivity pro své kamarády z prvního stupně.

Celý projektový týden se velmi vyvedl a my děkujeme všem, kteří se na něm podíleli.

Více obrázků ve školní fotogalerii - zde.