Prohlášení o přístupnosti

Prohlášení o přístupnosti

Základní škola Děčín II, Kamenická 1145, příspěvková organizace se zavazuje k zpřístupnění svých internetových stránek v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., tj. zákonem o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

Toto prohlášení o přístupnosti se vztahuje na internetové stránky www.zskamenicka.cz.

Web je tvořen podle specifikace HTML5 a dodržuje syntaktickou a sémantickou správnost. Zobrazení netextového obsahu je podpořeno alternativním textovým popisem. Na odkazy směřující na jiné webové stránky je uživatel upozorněn textem. Webové stránky je možné prohlížet na stolním počítači, notebooku nebo mobilním zařízení s připojením k internetu. Pro prohlížení webových stránek na počítači je ideální některý z nejpoužívanějších webových prohlížečů v nejnovější verzi – MS Edge, Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari. Pro prohlížení na mobilních zařízeních je doporučen Google Chrome a Safari. Pro kompletní a komfortní zobrazení webových stránek je zapotřebí mít ve webovém prohlížeči aktivováno používání JavaScript a CSS stylů. Není garantováno korektní zobrazování obsahu na operačním systému Windows XP/Vista a prohlížeči Microsoft Internet Explorer 10 (či starších verzích), neboť tyto softwarové produkty již nejsou podporovány ze strany jejich výrobce.

Stav souladu

Tyto internetové stránky jsou k datu 18.02. 2020 částečně v souladu s EN 301 549 V2 1.2 a standardem WCAG 2.1, z důvodu nedostatečně přístupného obsahu anebo výjimek uvedených níže. Základní škola Děčín II, Kamenická 1145, příspěvková organizace pracuje na úplném souladu, tak aby umožnila přístupnost všem návštěvníkům internetových stránek.

Nedostatečně přístupný obsah

Některé informace, které jsou na internetových stránkách publikovány formou hypertextového odkazu na soubor ve formátu PDF, a to zejména z důvodů, že obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát HTML nepodporuje, nebo jsou příliš velké, proto pak doporučujeme jejich stažení. Pro zobrazení těchto dokumentů jsou potřeba příslušné prohlížeče, které lze stáhnout zdarma na webech jejich poskytovatelů.

Zpětná vazba a kontaktní údaje

Snažíme se, aby naše internetové stránky zůstaly přístupné všem návštěvníkům, a to na základě principu přístupnosti (vnímatelnost, ovladatelnost, srozumitelnost a stabilita). Vaše případné náměty či informace o problémech při zobrazovaní těchto stránek, stejně jako dotazy, návrhy nebo připomínky týkající se obsahu webu či důvodnému podezření, že webová stránka nesplňuje zákonem dané požadavky, můžete směřovat na e-mailovou adresu info@zskamenicka.cz.