Setkání s bývalými deváťáky

Jak probíhají přijímací zkoušky? Jaké je to na středních školách? Jak se změní naše životy po odchodu z naší milované základní školy?

Na tyto a mnoho dalších otázek nám odpovídali bývalí deváťáci, kteří se s námi pobavili o svých dosavadních zkušenostech na středních školách. Byli jsme ve skupinkách, společně jsme diskutovali a probírali jejich výběr škol. Podělili se s námi o své názory a pocity. Samozřejmě nechyběla ani občasná kritika. Dostali jsme odpovědi na všechny své položené dotazy. Ukázali nám také některé odborné učebnice, které nás trochu zastrašily. Poradili nám i s výběrem oborů na některých školách a odůvodnili případně, proč bychom se měli rozhodnout jinak. Bylo to milé setkání a byli jsme vděčni za možnost se s nimi opět setkat.

Niki Buláková, Terezka Vastlová, Bára Šimmerová – 9. B

Fotky z akce ve fotogalerii zde