Deváťáci na ochutnávce technických řemesel

Pro žáky 9. tříd ZŠ byla připravena ochutnávka technických řemesel. Smyslem bylo seznámit žáky se školou a s obory, o které je za strany firem zájem. Na každém pracovišti měli žáci možnost vyzkoušet si různé technické činnosti. Po jednotlivých pracovištích skupinu provázel žák SŠ. Na každém pracovišti byl přítomen metodický pracovník.

Popis ukázkových pracovišť:

Strojírenské obory (dílny v areálu SŠ lodní dopravy a technických řemesel):

- Vysekávání – pomocí vytínače si žáci vyzkoušeli vyrazit z měkkého materiálu podložku.

- Obrábění – na soustruhu si vysoustružili kroužek.

- Raznice – žáci si vyrazili svůj monogram do kovu.

-  Vrtání – žáci si vyzkoušeli do měkkého materiálu vyvrtat díru na stojanové vrtačce.

Obor Lodník, obor instalatér (na školním plavidle DL2 v přístavu Rozbělesy):

- Vázání uzlů – žáci byli seznámeni s druhy uzlů a některé z nich si vyzkoušeli uvázat a měli možnost hodit lanem na pachole.

- Startování motoru – žákům byly podány základní informace o motorech a zároveň si mohli nastartovat motor pomocí ručního startéru.

- Zednické práce – uřízli část obkladu, postavili část zdiva.

- Rozvod vody – pomocí stříhání a sváření si vyzkoušeli upravit část potrubí pro rozvody.

Všichni byli moc šikovní. Podívejte se na ně do fotogalerie.

Více obrázků ve školní fotogalerii - zde.