Zdravý životní styl není nuda

Dne 1. března se konaly dvě besedy o zdravé výživě, jedna pro 1. stupeň a druhá pro 2. stupeň. Připravily jsme pro vás zprávy o jejich průběhu.

1. stupeň: Na začátku děti dostaly pestrobarevné letáčky o zdravé stravě. Následně přišlo na řadu povídání o poruchách příjmu potravy-anorexii a bulimii. Děti se také dozvěděly i něco o přejídání, nedostatku, či přebytku pohybu a pitném režimu. Mne samotnou povídání zaujalo a zdálo se, že děti též. Potom děti pracovaly se svými letáčky, odpovídaly na různé otázky a pozorně spolupracovaly. Při každé otázce byla minimálně jedna ruka nahoře.

2. stupeň: U druhého stupně také žáci dostali papírky. Paní si pro nás připravila zajímavou prezentaci s krátkým videem. V prezentaci se objevily informace o tom, jak se dobře stravovat, jak vyváženě pít, také se tam vyskytlo pět nám známých důležitých živin. Ke konci žáci přiřazovali k potravinám ony živiny. A dozvěděli se, že potraviny dělíme do dvou skupin. Na závěr si žáci měli zapamatovat, že „Čím kratší etiketa na obalu potravin, tím lepší = zdravější".

Anna Babičková a Stella Černá, školní žákovská redakce