Výlet na Tolštejn a Jedlovou

V sobotu 16.5. se vydali členové turistického kroužku na svůj poslední výlet v tomto školním roce. Vlakem jsme dojeli do stanice Jedlová, odkud jsme se vydali ke zřícenině hradu Tolštejn.

Abychom se dostali na vyhlídku hradu, museli jsme zdolat železné schody a přejít lávku, která spojuje vrcholová skaliska. Odměnou za naši odvahu byl daleký rozhled na vrcholy Lužických hor.

Po červené značce jsme pokračovali na Jedlovou horu. Zde jsme si po vydatném stoupání odpočinuli, posvačili a společně vyšli na rozhlednu.

Na závěr děti dostaly diplomy a malou sladkou odměnu za sportovní výkony, které na našich výletech po celý rok podávaly.

Po prázdninách se těšíme, že opět poznáme další krásy našeho kraje.

Více obrázků ve školní fotogalerii - zde.