Vietnam - brána do Indočíny

Dne 28. listopadu se naši sedmáci a osmáci vydali na expedici ,,Vietnam- brána do Indočíny‘‘.

Hned na začátku nás překvapil milý přístup vypravěčů, kteří nám představili vietnamskou legendu o vzniku svého obyvatelstva. Následně jsme sledovali výpravu pánů vypravěčů, jak se přemisťovali z hlavního města Hanoj do různých koutů vietnamské přírody. Ve Vietnamu se dopravují hlavně na motocyklech. Tudíž i naši vypravěči se přemisťovali na oněch motocyklech. Cestovali jsme s nimi přes divokou přírodu-hornatý sever i bažinatý jih. Také jsme se dozvěděli něco o vietnamské historii a kultuře místního obyvatelstva. Například teď už víme, že v minulosti se odehrála tzv. Vietnamská válka. Nejvíce nás ovšem zaujala místní strava, která se skládá převážně z obyčejné rýže a velkého množství ryb. Příští rok naši školu čeká další zeměpisná přednáška, tentokrát o Kubě.
Anička Průchová, Anička Babičková, Dominika Sejkorová - školní redakce