SOKOL RAPTOR

Překážkový závod Sokol Raptor nám již tradičně začal sportovní přebory v novém školním roce.

Letos proběhl 20. 9. 2024. Vysoká hladina Labe znemožnila konání na Smetanově nábřeží a vyhnala závod do okolních kopců, konkrétně do Krásného Studence. ZŠ Kamenická se této zajímavé sportovní akce účastní již od prvního ročníku. Závod se odlišuje od atletických soutěží především proto, že mimo vytrvalostního běhu musí soutěžící prokázat komplexní a všestrannou šikovnost a zdatnost. Na soutěžící ze všech ročníků 2. stupně čekala 3 km dlouhá trasa, během níž překonávali překážky silové, dovednostní, přírodní nebo překážky využívající vlastní váhu.

Všichni naši závodníci si vedli velmi dobře a patří jim za to ohromná gratulace! Většina se ve svých kategoriích probojovala na stupně vítězů. Na zlaté příčce se umístili Yaroslava Huliy a Patrik Vavřík. Stříbro získal Vojta Turek a pro bronzový pohár si doběhli Simona Poláková a Tomáš Polák. Většina závodníků si sáhla na dno svých sil.

Po individuálních závodech se konal ještě týmový závod, ve kterém se ukázala schopnost spolupráce a bojovnost školy jako týmu.

Tým ZŠ Kamenická:  Sofie Laskošová, Simona Poláková, Yaroslava Huliy, Sofie Milfaitová, Vojta Strnad, Vojta Turek, Tomáš Polák, Patrik Vavřík