Školní kolo recitační soutěže z pohledu školní žákovské redakce

„U lavice dítě stálo, z plna hrdla křičelo…“ I taková klasika, jako je Polednice, se na školním kole naší recitační soutěže objevila.

Na začátku jsou soutěžící možná trochu nervózní, avšak když vidíme, jak se při recitování ať už dojemných, nebo veselých básní a próz dokáží rozohnit, vůbec nechápeme proč, všechny výkony jsou totiž skvělé, porotě rozhodování ani trochu nezávidíme.
Začínáme starší kategorií, ta mladší má tedy možnost zhlédnout zkušené recitátory.
Poslechneme si příběh o hádce pravdy a lži od velmi oblíbeného autora Jiřího Žáčka, dojemnou a smutnou báseň Ostrava, u které se však díky „našemu mazánkovi Ondrovi“ všichni usmívají. Zavzpomínáme na klasický český film „Metráček“ a skoro se vžijeme do pocitů „Jituš“, když její maminka zjistí, že si vlasy ostříhala nakrátko.
„Ušaté torpédo“ je vlastně roztomilé štěně, i u této básničky máme úsměv na tváři, ale takové „Blues o toulavém kotěti, to bylo „úplně jiný kafe“, smutná a trochu morbidní básnička nám úsměv ze rtů rychle vyhnala. Po poradě poroty následuje už jen vyhlášení výsledků, odměnou všem umístěným je fotka se skvělým moderátorem Honzou Pokorným.

kategorie 6. - 7. ročník
1) Johana Ernstová
2) Anna Babičková
3) Adéla Janů+ Sergej Matico