Skály v okolí České Kamenice

Druhý výlet malých turistů byl naplánován na sobotu 9.11. Počasí všem připravilo zatěžkávací zkoušku, kterou děti zvládly na výbornou.

Po příjezdu vlakem nás Česká Kamenice přivítala drobným mrholením, zklamání přišlo na náměstí, kde jsme zjistili, že v infocentru mají v sobotu zavřeno! Vyfotili jsme se a vzhůru do kopce za pískovcovými skalami. Žábu jsme si prohlédli pouze zespodu, protože stromy jsou vyšší než vyhlídka. Ponorku jsme si o to víc užili, nikdo se nebál a ani mokrý terén nás neodradil. Prozkoumali jsme ji ze všech stran. Potom sychravé počasí vystřídal déšť, vyhlídce Jehla jsme proto pouze od rozcestníku zamávali a doklouzali až k cukrárně na náměstí. Tam na všechny báječné děti, které náročnou cestu i rozmary počasí zvládaly s úsměvem, čekala zasloužená sladká odměna 😊.

Více obrázků ve školní fotogalerii - zde.