První výsledky Jr. NBA

Dne 10. 10. se v Armex sportcentru Děčín konal první basketbalový turnaj Jr. NBA pro děti 1. stupně základních škol.

Tomu, že jsme se mohli účastnit prvního kola této soutěže světového formátu, předcházela jarní kvalifikace, kdy jsme dali dohromady reprezentační tým ze ZŠ Kamenická a na turnaji jsme se museli nejprve do Jr. NBA probojovat.

Při slavnostním draftu 2024 nám Jiří Welsch vylosoval tým Oklahoma City Thunder, takže po celou dobu, kdy se v lize udržíme, budeme hrát v dresech s logem tohoto týmu působícího v severoamerické basketbalové lize. Teď máme za sebou první zápasy tohoto kola Jr. NBA a vůbec jsme si nevedli špatně. Po prvním neúspěchu proti ZŠ Dr. Tyrše 10:20 jsme vyhráli nad Šluknovem 14:10 i nad ZŠ Komenského 12:6. Další turnaj nás čeká příští týden ve Šluknově.

Soupeři už o nás ví, že máme nekompromisní obranu, umíme tvrdě vybojovat míče i nečekaně zakončovat.

Sestava: Jan Bartl, Michal Max Čeleda, Oliver Dvořák, David Hakl, Tereza Konfrštová, Anna Nehasilová, Diana Pova, Šimon Rousek, Oliver Tesař, Petr Brož, Miri Jožáková, Viktorie Pondělíková, Ondřej Pospíšil, Jonáš Průša, Antonín Langl