Navštívil nás Mikuláš se svým týmem

Na den pátého prosince se každé dítě těší asi nejvíce z celého roku, samozřejmě až po Vánocích.

Pátý prosinec se pojí s úmrtím svatého Mikuláše. Svatý Mikuláš byl hodný člověk, který dle legendy vzkřísil tři děti, které zlý hostinský zavraždil. Byl také velice milosrdný a dle dalších legend rozdával peníze a dárky lidem, kteří to potřebovali. Podobně to zůstalo až dodnes, kdy se v tento předvánoční čas vydává Mikuláš společně s čerty a andělem potěšit hodné děti a ty zlobivé alespoň trochu potrestat a pokusit se je napravit. U nás ve škole tomu ani letos nemohlo být jinak, a tak se již tradičně několik dobrovolníků z devátých ročníků vydalo v převlecích udělat radost nejen našim nejmladším školákům, ale také těm ještě mladším- dětem ze školky Liliová. Brzy ráno se nás osm sešlo ve škole a mohli jsme se začít převlékat a maskovat. Prvním bodem našeho pomyslného plánku bylo stoupnout si okolo půl osmé do vestibulu naší školy a hned ze začátku dne trochu potěšit a postrašit naše spolužáky. Andělé rozdávali nějaké dobroty a čerti si trochu zastrašili. Mikuláš pak odchytil pár dětí s požadavkem na nějakou pěknou básničku či písničku a bylo. První bod jsme měli splněný. Teď se jít rychle svléknout z kostýmu a pokračovat za dětmi do školky. Ve školce nás přivítali s otevřenou náručí, opět jsme se převlékli do Mikuláše, čertů a anděla a mohli jsme jít na to. Obešli jsme každou třídu od Včeliček po Berušky, každému prckovi jsme řekli jeho hříchy či pochvaly a každá třída se nám samozřejmě musela pochlubit svými básničkami a písničkami. Nakonec jsme každého obměnili taštičkou plnou dobrůtek a hraček. Se strašením čerti museli být více opatrní, aby se děti příliš nebály, ale přesto pár slziček ukáplo. Návštěva školky ale nebyla konec našeho mikulášského programu. Hned, jak jsme dorazili do školy, šli jsme za dětmi do prvních, druhých a třetích tříd. Ve škole se čerti mohli víc vyřádit, jelikož těch zlobivých dětí bylo o něco více než ve školce. Opět jsme se snažili napravit zlobivé a nepozorné děti, pochválili ty hodné a nakonec rozdali nějaké dobroty. Všichni jsme si tento den opravdu užili a doufáme, že se to takhle vydaří i příští rok, ale bohužel už bez nás.

Valča Jaborová, 9.B