Krajský přebor škol v OB

Deštivé Krušné hory s mapou a buzolou 22.5.2024

Ve středu 22. května se uskutečnilo krajské kolo přeboru základních a středních škol v orientačním běhu. Akce se uskutečnila v Proboštově u Teplic za poměrně deštivého počasí. Naše škola vyslala jedenáctičlenný tým složený ze žáků 1. a 2. stupně. A i přes nepřízeň počasí je nutné říci, ža výsledky máme.

Na prvním stupni máme zástupce, kteří se pravidelně umisťují na předních místech. Anička Nehasilová a Fanda Nehasil nezklamali. Anička ve své kategorii D5 1. místo, František krásné 6. místo v kategorie H7. Velkým překvapením bylo krásné 3. místo Jendy Bartla v kategorii H5.

V kategorii starších žáků a žákyň (kat. H9, D9) máme také krásné výsledky. Sice ani jednou místo na bedně, ale přesto někteří předvedli velmi kvalitní výkony v tom dešti a slotě. Úspěchem je jistě krásné 9. místo Jirky Šafaříka z 59 běžců kat. H9 a 19. místo Adély Kopecké ze 42 běžkyň kat. D9.

Všechny tyto výsledky ve finále zajistili krásné 12. místo ze všech 20 účastnících se škol.

A kdo to vůbec pobíhal s mapou po podkrušnohorských hvozdech?

Kategorie D5: Anička Nehasilová
Kategorie H5: Jan Bartl
Kategorie H7: František Nehasil
Kategorie H9: Matyáš Doležal, Jiří Šafařík, Kryštof Konáš, Lukáš Ridzák, Jaroslav Tomsa, Václav Hrubeš