Karlovarský skřivánek

KARLOVARSKÝ SKŘIVÁNEK – CELOSTÁTNÍ KOLO - XXVII. ročník

Fotografie

Letošní XXVII. ročník pěvecké soutěže v Karlových Varech dosáhl rekordního počtu soutěžících. Bylo nám velkou ctí odjet reprezentovat naši školu i město Děčín a zařadit se mezi nejlepší zpěváky roku 2022-2023.

Už od rána až do pozdních odpoledních hodin se sálem karlovarské ZUŠ nesly rozmanité hlasy za doprovodu skvělých klavíristů, také repertoár byl opravdu pestrý a všichni zvládli svá vystoupení výborně. Odborná porota si pochvalovala stoupající úroveň soutěže a úkol neměla jednoduchý – 3 dny soustředěně sledovat, hodnotit a vybírat z velikého počtu talentovaných a výjimečných dětí vítěze.

Přestože se z původních 2 zástupkyň naší školy mohla kvůli nemoci představit v kategorii B – starší žáci – sólo jen KLÁRA PETRA ČERMÁKOVÁ, vybojovala si v celorepublikové konkurenci 31 soutěžících krásné ČESTNÉ UZNÁNÍ.

Druhý den jsme na pódium vyslali naši „zkušenou“ dvojici – ELIŠKU HALGAŠOVOU a  KRISTÝNU DUDOVOU. Děvčata byla skvělá jako vždy, tentokrát se však jako jediné DUO ze ZŠ mezi školenými hlasy ZUŠ neumístila.

Všem účastnicím Karlovarského skřivánka patří velká gratulace, vždyť jen postavit se před zaplněný sál i porotu složenou z operních, muzikálových pěvců a ředitelů konzervatoří, to už chce dostatečnou dávku odvahy! A tak jsme si z prosluněného lázeňského města kromě voňavých oplatek odvezli i spoustu hudebních zážitků a vzpomínek. A budeme se těšit třeba někdy příště s dalšími šikovnými zpěváky z naší školy!

Fotografie