Jak jste to myslel, pane Shakespeare?

„Být či nebýt? To je, oč tu běží!" Na to nám samozřejmě neodpověděl pan Shakespeare, ale dva sympatičtí herci z Divadélka pro školy v Hradci Králové.

Na rozdíl od většiny ostatních představení bylo toto už od samého začátku velmi vtipné. Nejen že jsme se dozvěděli spoustu informací o Shakespearovi a jeho hrách, tragédiích, romancích a komediích, ale kluci se dozvěděli, jak se "balí" holky pomocí Shakespearových básní. Dočkali jsme se také několika ukázek za pomoci vybraných žáků z publika, například z her „Marná lásky snaha" nebo „Richard III." Je vám jistě jasné, která hra rozhodně nesměla chybět. Tečkou na závěr byla tragédie "Romeo a Julie“, a jelikož v představení účinkovali dva chlapi, museli si střihnout o to, kdo bude mít tu čest ztvárnit krásnou Julii. Všichni víme, že hra končí velmi tragicky, avšak v podání těchto dvou skvělých herců jsme se u ní dokonce i zasmáli.

Představení se nám všem moc líbilo, proto končilo bouřlivým potleskem. Doufáme, že jsme tuto hereckou dvojici v naší škole neviděli naposledy.

Kateřina Dvořáková, Tereza Juhaszová 9.A - velká redakce