Jak jsme navštívili Brazílii

Na sklonku minulého týdne jsme navštívili kino Sněžník, abychom zhlédli dokument o Brazílii.

Na začátku nás trochu vylekali úvodní scénkou, ale pak se z toho vyklubalo pěkné vyprávění. Vypravěči nám dokonale popsali jejich příběhy a zážitky. Nás osobně nejvíce zaujala část o Riu de Janeiru. V Riu se prý konaly oslavy a karnevaly, na které nás ovšem vzali pomocí svých kamer s sebou. Ukázali nám ale i stinnou stránku Ria. Tzv. favely byly chudinské čtvrti, kam se taky vydali. Naštěstí se jim nic nestalo a nebyli okradeni. Kromě Ria se dostali i do indiánského kmene, desítky kilometrů od civilizace. Tancovali, učili se lovit, zpívali místní písně, vařili, odháněli zlé duše a to vše v jednou týdnu!

Skoro celá naše třída souhlasila, že to byl nejlepší dokument.

Anna Průchová, Tereza Pánková – školní žákovská redakce