1.12. = Červený den

Proč právě červený? Červená stužka je totiž symbolem boje proti zákeřné nemoci AIDS, kterou způsobuje virus HIV.

Tato nemoc je bohužel rozšířená po celém světě, ale především v jižní Africe a zemích se špatnými životními podmínkami. Možnosti nákazy jsou různé, např. nechráněný pohlavní styk, narkomani si nemoc předávají nesterilními jehlami, přenos je možný i při první pomoci nebo z matky na dítě.
Lidé si kvůli neinformovanosti myslí, že jim nákaza nehrozí, opak je ale pravdou. Každým rokem totiž stoupá procento nakažených virem HIV. Lidé žijí v domnění, že je léky vyléčí, ale léky nemoc pouze zpomalují!
I my jsme se rozhodli podpořit tento boj tím, že oblékneme ať už jen kravatu, tričko nebo dokonce „celočervený outfit“.
V rámci prevence proběhly v některých třídách besedy o nebezpečí nákazy.
Nakonec se deváťáci a osmáci vydali na hřiště vytvořit obří červenou stužku. (Sice trvalo asi 20 minut, než se nám to povedlo, ale nakonec jsme to zvládli J )

Školní žákovská redakce - Juhaszová, Dvořáková