ZŠ Kamenická vyhrála obě kategorie fotbalového McDonalds Cupu

Kluci z prvního stupně naší školy si skvěle vedli i v obou okresních finále fotbalového McDonald’s Cupu, která s přehledem vyhráli stejně jako okrsková kola.

Oba týmy tak postoupily do krajského finále, které proběhne v pondělí 23. 5. na teplických Stínadlech. Okresního finále v obou kategoriích se zúčastnilo 8 nejlepších škol našeho okresu, které se utkaly systémem každý s každým, 1 x 10 minut.

Jako první vyběhli na hřiště naši nejmenší fotbalisté (1. – 3. třída), jejichž okresní finále se konalo za krásného počasí v úterý 10. 5. Ti klopýtli pouze s varnsdorfskou ZŠ Seifertova, když remizovali 1:1. Všechna ostatní utkání vyhráli (porazili 2:0 Vrchličák, 2:1 Jiříkov, 3:0 Benešov, 3:1 Rumburk, 2:0 Č. Kamenici a 5:0 E. Beneše Varnsdorf) a s 19 body a skóre 18:3 s přehledem zvítězili.

Sestava: Svoboda Š., Derenin, Štěpánek, Pšenička, Šafařík, Holeček, Trojan, Trčka, Lauko, Pekař, Svoboda J., Hruška

O den později (11. 5.) je následovali jejich starší spolužáci ze 4. – 5. tříd a ti si vedli ještě o kousek lépe. Všech svých 7 zápasů vyhráli, navíc v nich neinkasovali ani jediný gól a s plným počtem 21 bodů při skóre 19:0 celý turnaj jasně a zaslouženě vyhráli. Porazili 2:0 Vrchličák, 3:0 ZŠ Seifertova Varnsdorf, 5:0 Verneřice, 3:0 Bynov, 1:0 E. Beneše Varnsdorf, 3:0 Markvartice a 2:0 Edisonova Varnsdorf.

Sestava: Kokoška – Tůma, Žák, Lauko, Krásl, Abtrachimov, Hammerle, Zelingr, Hřebík, Dufek, Vorel, Vilacký