Žáci ze 4. a 5. tříd stříbrní v sálovce

Na mikulášský pátek se uskutečnil tradiční turnaj v sálovém fotbalu - futsalu o pohár firmy DeCe Computers. V minulém roce jsme dosáhli velkého vítězství, když Kamenická do turnaje přihlásila dva týmy a ty došly až do finále…

Tentokrát však z neznámých důvodů na školu vůbec nedorazily propozice turnaje, a tak jsem se o jeho pořádání dozvěděl pouhý den dopředu. Naštěstí se jeden tým odhlásil, a tak jsme po obvolání rodičů všech našich zúčastněných kluků mohli vyrazit. Turnaje se letos zúčastnilo 7 škol, hrálo se systémem každý s každým, zápas trval 10 minut. Kamenická do turnaje vstoupila výborně a po úvodních vítězstvích 3:0 s Ludvíkovicemi, 6:1 se Želenicemi a 3:0 s Březovkou nás čekal očekávaný souboj o vítězství v turnaji se ZŠ Dr. Tyrše. V něm jsme sice byli lepším týmem, ovšem gólově se dokázal prosadit pouze náš soupeř. V posledním vystoupení jsme si připsali další výhru s Boleticemi v poměru 3:0. V konečné tabulce jsme pak měli stejně bodů jako Dr. Tyrše (ta prohrála s Boleticemi), a přestože jsme měli lepší skóre, vzájemný zápas hovořil v náš neprospěch. Při vyhlašování pak udělal velkou chybu pořadatel a vyhlásil Kamenickou vítězem turnaje. V odpoledních hodinách se však s omluvou pořadatele uvedlo vše na správnou míru… Kamenická tak obsadila pěkné druhé místo. Naše výborné herní vystoupení podtrhují dvě individuální ocenění – pohár pro nejlepšího střelce si odnesl Matyáš Abtrachimov, nejlepším hráčem byl vyhlášen Matyáš Lána.

Sestava: Chadraba – Lána, Žák, Tůma, Abtrachimov, Znamínko, Lauko