Stříbro starších žáků v malé kopané

Ve středu 6. 4. se na hřišti FK Junior uskutečnilo okresní kolo v malé kopané a naši kluci si nevedli vůbec špatně.

Hrálo se na polovinu fotbalového hřiště při počtu hráčů 6 + 1, zápas trval 15 minut. Turnaje se zúčastnilo 7 škol, které byly rozděleny do dvou skupin, ze kterých prošly dvě nejlepší do semifinále.

Kamenická byla nalosována do „skupiny smrti“ spolu s favorizovanou pořádající Máchovkou a Českou Kamenicí. Hned náš první duel proti Kamenici byl klíčový pro naše další působení na turnaji. Naši kluci do něj vstoupili dobře, ovšem zahodili tři tutovky a mohli za to později pykat, dvě velké šance českokamenických však zneškodnil skvělými zákroky Dobrouš (Ondra Dobrovolný). Tři minuty před koncem nám to tam naštěstí „spadlo“ a po následné porážce Kamenice od Máchovky jsme s jistotou postupovali do semifinále už před zápasem s Máchovkou. V něm jsme šetřili největší opory Kunyho a Žemlu (Kunce a Žemličku) a prohráli 0:1.

V semifinále nám byl soupeřem tým děčínských gymnazistů a po dvou našich neproměněných šancích skončil zápas bezgólovou plichtou. Na řadu tak přišly penalty, po třech na obou stranách. Dobrouš první lapil, zatímco všichni naši střelci (Kuny, Žemla a Zdenda Trojan) své pokusy s jistotou proměnili. Ve finále pak kluci opět padli s favoritem z Máchovky (0:4), ovšem získali parádní druhé místo. Potvrdili tak, že Kamenická je schopna sbírat sportovní úspěchy v různých sportovních odvětvích…

Sestava: Dobrovolný – Kunc, Žemlička, Neruda, Fiedler, Turek J., Trojan, Matějka, Přeučil