Pohodlný postup mladších žáků Kamenické ve florbalu i ve futsalu

V uplynulém týdnu měli napilno mladší žáci naší školy, neboť je čekalo okrskové kolo ve florbalu a úvodní kolo školské futsalové ligy.

Ve středu 4. 11. se netradičně na ZŠ Vojanova konalo okrskové kolo ve florbalu, protože tělocvična na Vrchličáku prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Vzhledem k menším rozměrům tělocvičny se pro okrsková kola zvolil formát 3 hráči v poli + brankář. Naši reprezentanti prošli celým turnajem bez zaváhání, i když v posledních dvou zápasech proti Želenicím a Vrchličáku nebyl náš výkon úplně přesvědčivý…!!! Hrálo se za účasti sedmi škol s postupem dvou nejlepších do okresního finále, které proběhne ve varnsdorfské hale s klasickým počtem hráčů na hřišti, tedy 5 + 1. Okresní město Děčín totiž stále nemůže dětem poskytnout možnost odehrát turnaj přímo ve městě, protože chybí hala odpovídajících rozměrů.

Výsledky:

Kamenická – Na Stráni 7:0

Kamenická – Bynov 8:0

Kamenická – Komenského 9:0

Kamenická – Vojanova 8:0

Kamenická – Želenice 4:3

Kamenická – Vrchlického 2:1

Sestava: Trapani – Trčka, Pšenička, Cohla, Vlček, Šedivý, Trojan, Lána, Tichý, Závěrka, Čáp, Vondráček, Nácar

O dva dny později, v pátek 6. 11., se pak na umělé trávě na Vrchličáku odehrálo úvodní kolo školské futsalové ligy 6. – 7. tříd za účasti tří škol. Do kola druhého postupovaly první dvě školy a tak po naší výhře nad Máchovkou 12:0 jsme do utkání s domácím Vrchličákem (ten vyhrál s Máchovkou 2:0) šli s vědomím postupu. Soupeř zvolil defenzivní taktiku, která nakonec slavila úspěch a domácí vyhráli 3:1. Ovšem v dalším kole může být (a my doufáme, že bude…) vše jinak.

Sestava: Šedivý, Dítě – Vondráček, Cohla, Vait, Lána, Čáp, Pekař, Nácar, Pšenička