Zlato, stříbro, bronz a brambory v atletickém čtyřboji

Závody základních škol v atletickém čtyřboji proběhly na krásném atletickém stadionu ve Varnsdorfu v úterý 14. 5. také za úspěšného vystoupení našich kluků a holek.

Soutěžilo se ve 4 kategoriích: mladší dívky, starší dívky, mladší chlapci a starší chlapci. Družstvo v jedné věkové kategorii bylo složeno z maximálně pěti závodníků (minimálně 4), z nichž každý absolvoval, jak už název soutěže napovídá, 4 atletické disciplíny. Všichni účastníci běželi sprint na 60m a dlouhou trať (ml. žákyně 600m, ml. chlapci a st. žákyně 800m, st. chlapci 1000m), dále absolvovali skok (do dálky nebo do výšky) a hod kriketovým míčkem (případně vrh koulí). Součet bodů čtyř nejlepších závodníků se sčítal a určil celkové pořadí škol v dané kategorii.

Z našich družstev si nejlépe vedli mladší žáci v sestavě Molčan, Turek, Kuchař, Hrubeš a Zavřel, kteří před sebe v celkovém součtu bodů nikoho nepustili a získali ty nejcennější medaile, tedy zlaté.

Parádní stříbro vybojovaly starší žákyně v sestavě Kopecká, Chlumská, Šuberová a Vitásková.

Medailovou sadu zkompletovali ziskem bronzu starší kluci v sestavě Riedl, Strnad, Kodera, Karala a Kout.

Neoblíbenou „bramboru“ pak za pěkné čtvrté místo získaly mladší žákyně (Poláková, Haklová, Ogunwale, Filipová, Laskošová).

Největší bodové zisky (a umístění v top 3 ve svých kategoriích) připsali David Riedl (2. místo st. žáci), Filip Molčan (2. místo ml. žáci) a Adéla Kopecká (3. místo st. žákyně).

Všem patří velké poděkování za reprezentaci školy!