Výlet z Janova na rozhlednu Růženka

Druhý jarní výlet byl kvůli sobotnímu deštivému počasí přesunut na neděli 21.4.

Autobusem jsme dojeli do Janova, vyšlápli na Janovský vrch, kde stojí železná rozhledna, na jejíž vrchol došlo jenom pár odvážlivců – kamarádů ze 6. třídy. Odtud jsme pokračovali po žluté turistické značce k Hájenkám, po Zdravotní cestě jsme se dostali na okruh naučné stezky pod Pastevním vrchem. Zde jsme obdivovali zvoničku z pískovcového kamene s kovovou stříškou se zvonkem, která  byla vybudována v r. 2016. Náš cíl rozhledna Růženka už byla na dohled. Na cestu nám tentokrát sice sluníčko svítilo, ale studený vítr a chladný vzduch jaro moc nepřipomínaly a dobře udělal ten, kdo ze skříně opět vyndal zimní bundu, čepici i rukavice…. V Růžové jsme se ve večerce odměnili a v restauraci pod kostelem zahřáli a odpočinuli si.

Tento výlet jsme si užili se žáky 6.A , kteří bývali členy kroužku malých turistů. Rádi jsme je viděli a děkujeme za pomoc s těmi nejmladšími 😊!

Více obrázků ve školní fotogalerii - zde.