Výjezd do Prahy. Škola pro udržitelný život

V úterý 26.3. se náš tým Kamenické včeličky zúčastnil sdílecí akce organizace Mladí pro klima v Praze na Vinohradech.

Jeli jsme ráno vlakem, kde jsme hráli hry a hodně zpívali. Byly i řízky! Představení projektu nám začínalo až v devět hodin, a my měli dost času projít se do Riegrových sadů a podívat se do Havlíčkových sadů ke Grottě. Zde jsme si dali svačinu a pak jsme již procházkou pokračovali k hotelu, kde se sdílecí akce konala. Na dopoledním čase bylo šest škol z celé republiky. Šli jsme jako pátí a byli jsme velmi nervózní. Představovat projekt pro lidi, které vůbec neznáte je náročné, ale myslíme, že jsme to zvládli dobře. Každá škola a děti, které v týmu tohoto projektu v každé škole byli si připravily prezentaci, během které představovaly co ve své obci, nebo městě dokázaly. Většina škol se zabývala klima mapou a žáci se snažili udělat více pro lepší klima ve své obci. Nápady, se kterými všichni přišli, byly opravdu zajímavé a inspirativní. Když jsme přišli na řadu my, představili jsme se a pověděli o svém záměru opravit dětské hřiště a o plánu udělat tam v závěru naší práce akci, kam pozveme žáky, učitele, místní i pracovníky magistrátu. Také jsme představili náš druhý tým, který se na naší škole intenzivně zabývá ekologií. Po představování vždy následovaly otázky od lidí, kteří se ekologií a tímto projektem již dlouhodobě zabývají. Ptali se nás hlavně na komunikaci s magistrátem, kde jsme jim popravdě řekli, že to bylo opravdu složité. Chválili nás, že i přes překážky jsme se našeho záměru nevzdali a velmi se jim líbil nápad udělat na škole eko tým. Ve výsledku jsme z toho měli velmi dobrý pocit a byla to fajn zkušenost.

Po ukončení jsme se vydali na Václavské náměstí, kde jsme měli hodinu rozchod. A potom už jen vlak a cesta domů, kde bylo smíchu a legrace na rozdávání. Jsme moc rádi, že jsme dostali možnost, se na tomto projektu podílet a věříme, že děláme něco, co má smysl... (FOTO)

Kamenické včeličky - Josef Novák, Oliver Pondělík, Tereza Kernová, Lenka Čílová, Apolena Ohnesorge, Sebastian Sýkora, Radim Procházka, David Beneš, Pavel Schlesinger, Lukáš Povr, Nella Hladišová, Lukáš Brož, Eva Dlouhá