Parádní třetí místo našich baskeťáků v okresním finále

Okresní finále starších žáků v basketbalu proběhlo ve čtvrtek 21.3. v basketbalové hale děčínských Válečníků.

Zúčastnilo se ho celkem 9 škol, které byly rozděleny do tří skupin. Pro 8 nejlepších škol následovalo play off. Zápasy se hrály na 2x 6 minut.

Kamenická byla zařazena do skupiny s Želenicemi a silným týmem děčínského gymnázia. Po vítězství 21:8 nad Želenicemi a prohře 14:17 s „gymplem“ jsme byli do čtvrtfinále nasazeni ze čtvrtého místa. V něm jsme si poradili celkem hladce s Máchovkou v poměru 16:3. V semifinále pak čekal na Kamenickou asi nejsilnější soupeř (a pozdější vítěz celého turnaje) – ZŠ Dr. Tyrše. Po skvělém výkonu svítilo na ukazateli nerozhodné skóre 20:20, bohužel jsme nezvládli následné prodloužení a prohráli o pouhé dva bodíky.

V souboji o třetí místo nás ihned po semifinále čekal další silný celek, baskeťáci ze ZŠ Komenského. Kluci navázali na výborný výkon ze semifinále a i přes vyfaulování našeho tahouna „Strnyho“ necelé dvě minuty před koncem skvěle zvládli zápas a především jeho koncovku. Rezultovalo z toho vítězsví 13:8 a konečné třetí místo.

Nutno zdůraznit fakt, že v základní pětici naší školy nebyl ani jeden deváťák a příští rok se tak máme na co těšit…

Sesatva: Strnad, Zdeněk, Polák, Kožár, Švarc, Šulc, Kuric, Rejthar, Petr, Pém, Pekař, Hudeček