Nejmenší fotbalisté vybojovali bronz v McDonalds Cupu

Ve čtvrtek 18. 4. se za účasti dvanácti škol odehrálo okresní finále McDonalds Cupu v kategorii 1.- 3. tříd.

Turnaj se odehrál na umělé trávě FK Junior Děčín. 12 škol bylo rozděleno do dvou skupin a jen dvě nejlepší z obou skupin si zajistily postup do následných bojů o cenné kovy. Naši kluci nejprve zdolali ZŠ Bratislavská Varnsdorf 4:2, následně pak prohráli s pozdějším celkovým vítězem, varnsdorfskou Edisonkou, 0:2. Naštěstí pak zvládli souboje s děčínskými školami, Želenice porazili 2:0 a Vrchličák 4:1. Bylo tak jasné, že v posledním zápasu musí uhrát alespoň remízu se silným Benešovem. Zápas zvládli s přehledem a po vítězství 3:1 je čekalo semifinále s vítězem druhé skupiny, ZŠ Jílové. Po bezbrankové remíze v základní hrací době přišla na řadu penaltová loterie, ve které bylo bohužel šťastnější Jílové, když rozhodla asi třináctá série. Zklamané kluky se naštěstí podařilo motivovat k následnému povedenému souboji o třetí místo, ve kterém porazili 2:0 Máchovku.

Sestava: Havlík, Branda, Gacík, Polívka, Záveský, Novák, Turek, Langl, Kavka, Bucek