Mladší žáci po fantastických výkonech postupují do divizního finále ve futsalu

Ve čtvrtek 11. 1. a v pondělí 15. 1. odehráli 2. kolo Školské futsalové ligy naši starší i mladší žáci.

Na řadu přišli jako první starší kluci z 8. a 9. tříd, kteří odehráli svůj turnaj ve Varnsdorfu. Vstoupili do něj remízou 2:2 s pozdějším vítězem, Českou Lípou. Ve druhém utkání porazili domácí Varnsdorf 3:2, v posledním vystoupení pak padli s teplickou ZŠ Edisonova.

O poznání lépe si pak vedli mladší žáci, kteří odehráli 2. kolo v tělocvičně na Vrchličáku v pondělí 15.1. První utkání proti domácímu Vrchličáku zvládli naši borci skvěle, když zvítězili vysoko 11:4. Ve druhém utkání pak porazila ZŠ Dobiášova pořádající Vrchličák a bylo tak jasné, že poslední zápas mezi Kamenickou a Libercem bude o přímý postup. Vstup do zápasu nám vůbec nevyšel a brzy jsme prohrávali 0:3, vybrali jsme si tak brzký timeout a změnili taktiku. To přineslo své ovoce, protože jsme převzali iniciativu a vytvářeli si mnoho šancí. Bohužel jsme ještě v první půli nastřelili 3 tyčky a neproměnili penaltu. Na začátku druhé půle (hrálo se na 2x 25min) jsme tak stále prohrávali o tři branky, a to 2:5. Posledních 15 minut nám však vyšlo skvěle a viditelně opařené liberečáky jsme zatlačili a postupně otočili výsledek na konečných 7:5. Frustraci z neočekávané prohry někteří hráči soupeře neunesli a ihned po závěrečném hvizdu odešli do šaten bez podání rukou. Podtrhli tak své arogantní vystoupení včetně svého pana učitele, který už před turnajem avizoval, že si přijeli pro výhru a postup. Z Děčína ale odjeli s nepořízenou a se slzami v očích.

Naši kluci si tak po vítězství zajistili postup do divizního finále, ve kterém se potkají 4 nejlepší školy z ústeckého a libereckého kraje.

Starší žáci: Pekař, Hudeček, Hruška, Molčan, Novák, Knespl, Tkáč, Hrubeš, Strnad, Kindl

Mladší žáci: Turek, Vavřík, Rejthar, Fišer, Havlík, Kolářský, Zavřel, Hejda, Nehasil, Polák