Informace k zápisu na školu

Zápis pro školní rok 2024/2025 bude probíhat on-line od  ´1. 4. – 11.4. 2024.

Při on-line zápisu můžete využít rezervační systém pro rezervace času na prezenční zápis.

Prezenční zápis ve škole se bude konat dne 12.4. 2024 od 8:00 do 17:00.

Pro školní rok 2024/2025 budou zapsány do 1. ročníků základních škol děti, které dosáhnou šestého roku věku do 31. 8. 2024 a děti s odkladem školní docházky.

Stanovený maximální počet žáků přijímaných do prvních tříd Základní školy Děčín II, Kamenická 1145, příspěvková organizace pro školní rok 2024/2025 činí 60 žáků.

Dokumenty na prezenční zápis k přijetí dítěte k základnímu vzdělávání (12.4. 2024):

-       vytištěná a podepsaná žádost o přijetí k základnímu vzdělávání, kterou zákonný zástupce vyplní v on-line zápisu v elektronickém rezervačním systému;

-       občanský průkaz zákonného zástupce a rodný list dítěte;

-       v případě cizinců kopie dokladu o dlouhodobém nebo trvalém pobytu v ČR a na jaké adrese.

Dokumenty potřebné k vydání rozhodnutí o odkladu školní docházky o jeden rok:

-       vytištěná a podepsaná žádost o odklad povinné školní docházky, kterou zákonný zástupce vyplní v elektronickém rezervačním systému;

-       občanský průkaz zákonného zástupce a rodný list dítěte;

-       doporučení poradenského zařízení (PPP nebo SPC) k odkladu školní docházky;

-       doporučení lékaře nebo klinického psychologa k odkladu školní docházky.

Do prvních tříd se přednostně přijímají děti podle následujících kritérií:

1)    děti s místem trvalého pobytu ve spádové oblasti školy,

2)    děti s místem trvalého pobytu mimo spádovou oblast, jejichž sourozenec je již žákem této základní školy,

Zákonní zástupci budou informováni (prostřednictvím přiděleného registračního čísla z rezervačního systému) o přijetí nebo o přijetí s odkladem povinné školní docházky

na webových stránkách a vyvěšením na hlavních informačních panelech školy u vchodu do budovy školy.

Rozhodnutí o přijetí se nezasílá.
Rozhodnutí o nepřijetí Vám bude doručeno doporučeně poštou.
Rozhodnutí o přijetí s odkladem povinné školní docházky se nezasílá a bude ode dne   1. 5. 2024 (případně v den vydání) připravené k vyzvednutí v kanceláři školy.