Dvě parádní třetí místa na florbalovém Dc Open

Týden plný florbalu, to je již tradiční Dc Open. Základní školy odehrály své turnaje v pondělí 27. 5. a v úterý 28. 5. také s účastí tří našich chlapeckých družstev.

V pondělí proběhl turnaj prvostupňových žáků za účasti 10 školních týmů z celého okresu. Naši kluci ve skupině nejprve prohráli s Vrchličákem, pak ale zaznamenali tři vítězství, když si postupně poradili s Verneřicemi 7:0, Jílovým 5:0 a Máchovkou 5:2. Do čtvrtfinále tak šli z druhého místa. Březinám toho kluci moc nedovolili a po vítězství 3:0 je v semifinále čekal pozdější vítěz, ZŠ Březová. I přes dobrý výkon jsme favoritům podlehli v poměru 1:5. Nejdůležitější a asi i nejnapínavější utkání celého turnaje o bronzové medaile jsme pak sehráli s Máchovkou. Po hubené výhře 1:0 jsme se ale mohli radovat z bronzu!!!

Sestava: Janovský – Vavřík, Šturm, Svoboda, Vaníček, Šulc, Hakl

V úterý pak přišel na řadu turnaj žáků 6. -9. tříd. Naše škola jako jediná přihlásila dvě družstva a celkový počet týmů byl opět úctyhodných 10. Naše mladší družstvo, složené až na jednu výjimku výhradně ze žáků 6. - 7. tříd, obsadilo pěkné 8. místo. Pro jasně nejmladší tým celého turnaje šlo o sbírání zkušeností, i přesto si kluci dokázali připsat jednu výhru ve skupině proti Jílovému a v souboji o 7. místo potrápili Máchovku (1:3).

Starší kluci s jedním šesťákem (T. Polák) a sedmákem (Zavřel) v sestavě vyhráli skupinu B, když po remíze 1:1 s Č. Kamenicí porazili 7:2 Máchovku, 5:1 Komenčák a 6:0 Benešov. V semifinále kluci narazili na silný Vrchličák a po výborném výkonu jsme prohráli těsně 3:4, když jsme při závěrečné power play měli několik výborných příležitostí na srovnání. V souboji o třetí místo nás pak čekala odveta proti Č. Kamenici, kterou jsme tentokrát zvládli vítězně v poměru 4:2. a získali tak opět bronzové medaile.

Kamenická Young: Novák J., Kindl – Král, Rejthar, Žoha, Volf, Brotánek, Fišer, Turek, Poláv V.

Kamenická Old: Burger – Machač, Zavřel, Švorc, Hudeček, Petr, Molčan, Švorc, Tomsa, Polák T.