ZŠ Kamenická opět nejúspěšnější, tentokrát v přespolním běhu

Druhou sportovní akcí letošního školního roku byly tradiční závody v „přespoláku“. Kamenická opět zazářila se stejným medailovým ziskem jako z atletického čtyřboje – dvě zlata a bronz.

Již druhý rok se běželo na Mariánské louce, kam byly závody přesunuty z Kvádrberku. Běžeckého klání se zúčastnilo 9 škol, v kategorii starších žáků dokonce škol 11. Na žákyně (mladší i starší) čekala trasa dlouhá 1500 metrů, mladší žáci absolvovali 2000 metrů a starší žáci si dávali „napít“ na královské trati 3 km. V každé kategorii mohlo za školu nastoupit šestičlenné družstvo, do celkového pořadí se počítaly čtyři nejlepší časy.

Jako první přišly na řadu mladší žákyně, které nasadily laťku velmi vysoko, neboť si vyběhly zlaté placky v sestavě Haluzová, Ernstová, Janů, Zavadilová, Maniurová a Marešová. Nejvyrovnanější soutěží byla kategorie mladších žáků, kde šestice Pšenička, Trojan, Závěrka, Cohla, Dufek a Vait vystoupila na bronzový stupínek, s nepatrnou ztrátou na 1. místo. Starší žákyně (Kopecká, Koblížková, Jančová, Kaslová a Havlová) pak obsadily solidní 5. místo. V královské kategorii starších žáků pak předvedli famózní vystoupení naši borcííí, když na místě bývalého koupaliště vylovili zlaté rybky. Tato kategorie jako jediná běžela ve třech rozbězích a Kamenické se podařilo všechny tři rozběhy vyhrát – své běhy vyhráli Kunc, Neruda a Jarda Turek, které v týmu skvěle doplnili Žemlička, Turek L. a Koloc.