Vítej republikový hattricku - Mladší žáci ZŠ Kamenická potřetí v řadě postoupili na mistrovství republiky ve florbalu!!!

Je to tady. Borci z Kamenické zvládli udělat i poslední krok k vytouženému postupu mezi 6 nejlepších florbalových školních týmů celé republiky.

Po vítězstvích v okrskovém, okresním a krajském kole jeli bojovat ve středu 24. 2. o postup do dalekého Chebu proti krajským vítězům z Karlovarského kraje a Prahy. Mírnou komplikací byl lyžařský kurz na Klínovci, ze kterého musel mikrobus „vyzobnout“ sedm hráčů a kouče. Naštěstí to bylo cestou…

Zápasy se hrály na 3 x 10 minut. Los k nám byl přívětivý, neboť jsme mohli nejprve shlédnout vzájemný souboj našich protivníků, který vyzněl lépe pro sportovní školu Eden (asi nemusím dodávat, který klub v něm má své hráče…), která přehrála ZŠ Konečnou z Karlových Varů v poměru 5:1.

A pak už to přišlo – první soupeř ZŠ Eden. Zápas o to, kdo se bude radovat z postupu na republiku. Naši borci do něj vstoupili lépe, když Trčka vymetl pražákům z branky pavouky. Soupeř však po chybičce Pšeničky dokázal odpovědět – 1:1. Pšenička však svou chybku záhy napravil, když nádhernou přihrávkou zpoza brány našel Vlčka a ten opět vymetl pražákům víko. Soupeř však dokázal potrestat i další naši chybičku, když jinak skvěle chytající Trapani vyhodil přímo na hokejku protihráče – 2:2. Takový byl i konečný výsledek. V zápasu proti vysokým chasníkům ze Slavie jsme byli mírně lepším týmem, hlavně po florbalové stránce. Musel tak rozhodnout poslední zápas proti Karlovým Varům…

Do něj jsme vstoupili s jasnou taktikou – vlétnout na soupeře a rychle vstřelit pár branek a uklidnit se. To se povedlo hned v první třetině, kterou jsme vyhráli 4:0. I ve zbylých dvou třetinách jsme mačkali soupeře, občas už se objevily i nějaké ty exhibiční kousky uvolněných kluků. Viditelně zklamaní pražáci (kteří v Praze zválcovali všechny své soupeře jasnými výsledky) při nástupu ani netleskali (s výjimkou jejich kapitána, který sportovně uznal, že jsme postoupili zaslouženě). Inu Praha není Děčín!!!

Mistrovství republiky proběhne bohužel v termínu 10. – 11. 3., kdy jsou v Děčíně jarní prázdniny. Kluci se tak „neulejou“ ze školy, snad nebudou ani výrazné ztráty v naší sestavě… Hrát se bude v Benešově u Prahy za účasti šesti nejlepších škol republiky. Ve skupině nás čekají souboje proti klukům z Plzně a z florbalové školy ze Slavkova u Brna. Budeme se snažit navázat na dvě stříbra, které už jádro této party dokázalo v minulých letech získat. Ovšem už samotný postup do Benešova je obrovský úspěch v konkurenci sportovních škol, které obsazují většinou postupové příčky.

Sestava: Trapani – Trčka, Pšenička, Vlček, Šedivý, Vondráček, Cohla, Nácar, Čáp, Závěrka, Lána, Tichý