Velký úspěch ve sportovní gymnastice

V okresním finále sportovní gymnastiky získala mladší děvčata 2. místo. Starší žákyně skončily bramborové.

V úterý 6. 3. se předvedlo 8 škol v soutěži o nejlepší gymnastky a gymnasty děčínského okresu v TJ Sokol v Riegrově ulici. Za Zákadní školu Kamenická přišly závodit v kategorii mladších žákyň: Pekárková Nicol, Krulichová Lucie, Tran Thi Tu Uyen, Krejčí, Šenová, Krulichová Nikola, Gabrielová, Blahovcová, Vodrážková, Kolářová, Šindelářová, Kikalová, Vrátná a za starší dívky reprezentovaly školu: Ernstová, Janů, Staňková, Vastlová. Disciplíny, ve kterých se dívky předvedly, byly hodnoceny profesionálními trenéry sportovní gymnastiky. Povinně si děvčata připravila sestavy na hrazdě nebo kladině, na prostných a přeskok přes bednu. Naše děvčata pilně trénovala, sestavy se dařily a malé nezdary braly dívky s úsměvem.

Nejlepší výkony z našeho týmu předvedla Viktorie Krejčí a Nicol Pekárková, která byla ze všech závodnic a obou kategorií nejlépe hodnocena za sestavu na prostných. Obě získaly shodných 26,1 bodů a v pořadí jednotlivců se podělily o 6. místo. Výborně se umístily i sestry Krulichovy (8. místo pro Nikolu a 10. místo pro Lucku).

Starší děvčata dosáhla na 4. místo. Nejlepší výkony z této kategorie převedla Johanka Ernstová s 26,1 body, což stačilo na 7. místo v pořadí jednotlivců. V každé kategorii soutěžilo 40 děvčat.