Úspěchy ve sportovní gymnastice

Mladší dívky se zasloužily o celkové 2. místo ve sportovní gymnastice. Starší dívky se vyšvihly až na tu nejvyšší zlatou pozici. Naše nejlepší soutěžící získala dokonce 3. místo v individuálním závodě.

Dívky z naší školy se pravidelně úspěšně účastní závodů ve sportovní gymnastice pod vedením p. uč. Bartlové. V pondělí 25. 3. se konalo letošní klání a sešlo se opravdu mnoho šikovných sportovkyň a sportovců.  Zúčastnilo se 7 škol z Děčína a okolí.

Závodilo více kategorií a mladší žákyně z 6. a 7. tříd tudíž mohly sledovat i sestavy starší kategorie 8. a 9. ročníků. Každá závodnice si připravila své dvě sestavy v hodinách TV nebo na tréninku v gymnastické tělocvičně za vydatné pomoci Julie Vitáskové. Sestava na prostných musí obsahovat povinné prvky, jako je kotoul, váha, skok a poskok, z těch složitějších třeba přemet a stoj na rukou, hlavě či lopatkách. Další sestavu si holky vymýšlely podle povinných prvků na nářadí. Tady byla volba na každé závodnici. Zvolila si buď hrazdu, nebo kladinu. Závod začínal přeskokem švédské bedny a každý musel splnit všechny tři disciplíny.

Nervozita provázela dívky po celou dobu a ne každý prvek byl dokonalý, ale všechny naše závodnice předvedly skvělé výkony a zasloužily se o perfektní umístění družstev. Mladší dívky získaly celkové 2. místo. Stojí za zmínku, že žádná z nich se aktivně nevěnuje gymnastice. Starší dívky si odnášely zlatý pohár za 1. místo, které nicméně sdílely se ZŠ Komenského.

Velký dík a obdiv patří všem zúčastněným.

Mladší dívky: Vilacká, Haklová, Matysová, Mikelová S., Váňová, Hamplová (nedokončila),