Turnaj nejmenších žáčků ve florbalu

V pátek 20. 2. uspořádala naše škola ve spolupráci se ZŠ Dr. Tyrše, AŠSK Děčín a 1. FBC DDM Děčín turnaj ve florbalu pro žáky 1. – 3. tříd.

Děčínský florbalový klub (kde trénují dva hlavní organizátoři akce – Mgr. Vladimír Trčka a Ing. Tomáš Štěpánek) se rozhodl spíše než dělat nábory na jednotlivých školách, uspořádat miniturnaj v tomto stále populárnějším sportu. Na turnaji šlo především o radost dětí z pohybu, všechny zúčastněné týmy odehrály stejně zápasů, děti si odnesly stejné pamětní medaile a každý také florbalový míček.

Na tuto akci se přihlásilo 6 škol, pořádající Kamenická a Vrchličák postavily po dvou týmech. Naše družstva byla označena jako Blue a White. Blue si na turnaji připsali 3 vítězství a jedinou porážku, ta bohužel přišla v semifinále proti Vrchličáku (šlo o nejhezčí zápas turnaje, kluci z 0:5 dotáhli na 4:5, vyrovnat však přes řadu šancí nedokázali…). White měli opačnou bilanci, jedno vítězství a tři porážky.

Všichni však odcházeli z turnaje s úsměvem na tváři, medailí na krku, míčkem v ruce a bonbónem v puse. A o to přeci u nejmenších dětí jde…

Blue: Váca M. – Vorel, Trčka, Derenin, Svoboda, Štěpánek, Kokoška, Ryšavý, Bečka, Zelingr

White: Váca Z. – Holeček, Závěrka, Navrkal, Vondráček L., Vondráček J., Vilacký, Šiller, Lučko