Stříbro v malé kopané

Ve čtvrtek 12. 10. se na městském stadionu v Děčíně odehrál turnaj v malé kopané pro žáky 6. a 7. tříd.

Byl zde povolen i start mladších žáků a v našem týmu byli hned tři žáci z 5. ročníku.

Kamenická byla, společně s Benešovem, ZŠ Komenského a ZŠ Dr. Miroslava Tyrše, zařazena do skupiny A. V prvním zápase s Benešovem se projevila naše vyšší efektivita v koncovce a zvítězili jsme 1:0. V druhém zápase jsme si bez obtíží poradili se ZŠ Komenského, když zápas skončil 2:0 v náš prospěch. V tomto zápase jsme navíc dvakrát trefili tyč a promarnili spousty dalších šancí. V posledním zápase skupinové fáze jsme se postavili Vrchličáku. Soupeř nás přehrával a zaslouženě zvítězil 3:1. Ze základní skupiny jsme tak do play-off postoupili z druhého místa.

V semifinále se nám postavil vítěz skupiny B – Kamenice. Především zásluhou Patrika Vavříka a jeho proměněných brejků jsme vyhráli 2:0 a postoupili do finále, kde na nás znovu čekal Vrchličák. Finále se odehrávalo podobně jako zápas ve skupině a nakonec jsme soupeři znovu podlehli 3:1. Kluci si tak po finálové porážce z turnaje odvezli stříbrné medaile.

Sestava: Polák V. – Brotánek, Kolářský, Fišer, Žoha, Hejda, Rejthar, Zavřel, Basl M., Janovský, Šturm, Vavřík