Starší žáci ZŠ Kamenická okresními florbalovými šampiony, mladší žáci stříbrní

Po triumfu našich mladších žákyň v pátek 15. 12. vybojovali zlato také starší žáci, mladší navíc přidali stříbro!!!

Florbal je tradičně soutěží, do které se přihlašuje nejvíce škol, proto v listopadu proběhla nejprve okrsková kola. Do pátečního okresního finále se kvalifikovaly v každé kategorii (mladší a starší žáci) 2 nejlepší školy ze skupin Sever a Jih. Hrálo se tedy za účasti čtyř nejlepších škol v každé kategorii systémem každý s každým, 2 x 9 minut.

Mladší žáci nejprve bez problémů přehráli vítěze skupiny Sever, ZŠ Březová, v poměru 6:1. Ve druhém vystoupení pak podlehli favorizované ZŠ Dr. Tyrše 0:4, i když výsledek je pro nás trochu krutý. Naši hráči ovšem v koncovce nebyli tak silní jako florbalisté v sestavě domácích, za výkon si však vysloužili velkou pochvalu. V posledním vystoupení kluci zdolali bez problémů Gymnázium Varnsdorf v poměru 7:2 a získali tak skvělé 2. místo!!! Soutěže se v děčínském okresu zúčastnilo 14 škol.

Starší žáci vstupovali do soutěže (letos 15 přihlášených škol) jako favorité a svou úlohu také splnili. V prvním zápasu se zahřáli proti Velkému Šenovu, který porazili 10:0. Na druhý zápas se kluci těšili, neboť v okrskovém kole sehráli s domácím Vrchličákem pěkné utkání. Kamenická šla rychle do vedení, ale očekávaný zápas bohužel pokazily některé zákroky domácích hráčů, které hrozily zraněním. Do druhé půle jsme tak šli s cílem podržet míček na svých hokejkách a zbytečně nechodit do soubojů, s cílem vyhnout se případnému zranění našich opor. Dovedli jsme tak zápas do vítězného konce v poměru 2:0. Poslední zápas byl zkrácen jen na polovinu, Gymnázium Varnsdorf po rozhodnuté první půli požádalo o dřívější odjezd. Po vítězství 4:2 tak naši starší žáci obhájili loňský titul a postoupili do krajského finále, které proběhne 17. 1. v Teplicích.

Mladší žáci: Kokoška – Horn, Bejšovec, Kukla, Dufek, Lauko, Zelingr, Abtrachimov, Vorel

Starší žáci: Hejna – Trčka, Pšenička, Šedivý, Závěrka, Tichý, Nácar, Vait, Dufek