Starší žáci v rámci přípravy na MČR pohodlně získali titul v okresní florbalové lize

Ve čtvrtek 15. 3. obhájili naši starší žáci titul v okresní florbalové lize, což se jim povedlo potřetí v řadě!!!

Letos se do ligy přihlásilo celkem 13 škol, které se opět utkaly nejprve v okrskových kolech, ze kterých postoupilo šest nejlepších škol do finále. V něm byly školy rozděleny do dvou skupin po třech, ze kterých prošly dvě nejlepší do semifinále (ve skupinách se hrálo 2x7 minut). Zápasy play off se pak hrály na 2x9 minut.

Naši kluci si postup do okresního finále zajistili ve čtvrtek 8. 3., když pohodlně postoupili z druhého místa. Ve finále pak nejprve jasně ovládli skupinu B, když porazili 4:1 Gymnázium Rumburk a 5:1 Velký Šenov. Jejich výkony měly vzestupnou tendenci a v semifinále vyprovodili ambiciózní Gymnázium Varnsdorf v poměru 6:1. To nejlepší jsme si pak schovali na finále, kde nás čekal domácí Vrchličák. Ten v první půli, po našich hrubých individuálních chybách, šťastně proměnil své dvě jediné střely na branku v celém zápasu a vedl 2:1. Naše dobře stanovená taktika však slavila úspěch a už v poločasu jsme vedli 4:2. Druhá půle byla z naší strany ještě lepší a na hřišti dominoval pouze jeden tým - Kamenická. Finálový výsledek 7:2 hovoří za vše…

Doufejme, že na povedené výkony naváží kluci také v příštím týdnu. MČR ve florbalu se odehraje 19. – 20. 3. v Praze. Držte palce…

Sestava: Hejna, Piálek – Trčka, Pšenička, Šedivý, Závěrka, Horn, Nácar, Vondráček, Vait, Pekař, Martin