ŠTAFETOVÝ POHÁR

V pátek 26. 4. 2023 chlapci a dívky ze 3., 4. a 5. tříd vybojovali stříbrné medaile🥈 v atletických závodech.

ZŠ Kamenická běžela v druhém rozběhu s dalšími třemi školami. Nevětší rival - ZŠ Na Stráni si vylosovala první rozběh, takže jsme se nemohli poměřit osobně, ale pouze v časových záznamech.

Nejprve se běžela štafeta 8x100m - 3. třídy. Závody výborně zahájili Majda Švábová, Mikuláš Kalvach, Lukáš Polívka, Valetie Glumbíková, Lucie Poláková, Elena Nováková, Matyáš Horáček, Jindřich Husák. Náš štafetový kolík byl v cíli jako první s velikým náskokem.

Poté se běžel závod 8x100m - 4. a 5. třídy. I tady se projevila obrovská vůle jednotlivců: Tereza Konfrštová, Diana Pova, Berenika Matysová, Matěj Janovský, Maty Svoboda, Sofie Milfaitová, Jonáš Průša a Patrik Vavřík.

Následovaly úseky 200m závody 8x200 m smíšené a děti z každé školy byly rozdělené do dvou štafet, v každé musely být dvě mladší dívky, dva mladší chlapci, dvě starší dívky a dva starší chlapci. Fantasticky běžely obě štafety a v druhém rozběhu jsme vyhráli obě dlouhé štafety. Po velké radosti a vzájemné týmové podpoře jsme mohli už jen čekat, jestli někdo z prvního rozběhu měl rychlejší časy.

To se také stalo a my jsme si nakonec došli na bednu pro stříbro. Nejdůležitější jsou ale báječné sportovní zážitky.