Skvělé vystoupení našich kluků v přespolním běhu

Soutěž v přespolním běhu je již tradičně první sportovní akcí v novém školním roce a naše škola byla opět hodně vidět.

Soutěž proběhla jako každoročně na Mariánské louce v pondělí 25. 9. a to ve čtyřech kategoriích, které startovaly po sobě v následujícím pořadí: mladší dívky, mladší chlapci, starší dívky, starší chlapci. Družstvo v každé kategorii tvořilo maximálně 6 běžců, umístění čtyř nejlepších v cíli se sčítala a družstvo s nejnižším součtem se stalo vítězem. Účast byla opravdu hojná, v každé kategorii startovalo nejméně 10 škol, v kategorii starších žáků dokonce rekordních 13 škol.

Mladší dívky ve složení Poláková, Haklová, Čílová, Jelínková, Zemanová, Ogunwale doběhly na 6. místě. Nejlépe si vedla Simča Poláková, která doběhla 4.

Starší dívky startovaly pouze ve čtyřech závodnicích a obsadily solidní 5. místo (Kopecká, Marešová, Burdová, Fenglová).

Fantasticky si pak vedla obě naše chlapecká družstva, která nenašla přemožitele a ovládla své kategorie.

Mladší chlapci běželi ve složení Turek (4. místo), Molčan, Tomsa, Polák, Novák a Žoha. O pouhé čtyři umístění tak předčili druhý Vrchličák.

Královská kategorie starších chlapců za účasti 13 škol (přes 70 závodníků) pak nabídla drama, kdy rozdíl mezi první a druhou školou byl pouhá 3 umístění. Výrazně k tomuto úspěchu přispěl David Riedl, který převálcoval všechny běžce a doběhl s velkým náskokem na 1. místě. V družstvu ho skvěle doplnili Strnad, Pekař, Doležal, Kodera  a Hudeček.

Obě chlapecká družstva tak postoupila do krajského finále, které se koná ve středu 4. 10. v Ústí nad Labem.

Všem zúčastněným patří velké poděkování za reprezentaci školy!