Povedený vstup našich baskeťáků v barvách Oklahoma City Thunder do Junior NBA

Ve čtvrtek 12. 10. začal nový ročník celorepublikového turnaje v basketbalu Junior NBA také s účastí naší školy, které los přisoudil tým Oklahoma City Thunder.

Kamenická byla zařazena do Divize D – Northwest spolu s děčínskou Máchovkou a třemi školami z Litoměřic. Ty se utkají systémem dvou jednodenních turnajů, 2x každý s každým a dvě nejlepší školy si zajistí postup do play off. Tým je složen z maximálně 15 dětí, z toho  nejméně 3 musí být zástupkyně něžného pohlaví. Zápasy se hrají 4x 6 minut a každý z nominovaných může nastoupit pouze ve dvou čtvrtinách, přičemž stále musí být z pěti hráčů na hřišti jedna dívka.

První kolo se hrálo v basketbalové hale děčínských Válečníků. Kamenická si nejprve v děčínském ranním derby poradila s Máchovkou 50:8, poté zdolala i všechny tři litoměřické školy – ZŠ Masarykovu 44:4, ZŠ B. Němcové 52:0 a v souboji o průběžné první místo ZŠ Havlíčkovu 50:14.

Druhé kolo je na programu ve středu 18. 10. v Litoměřicích.

Sestava: Švarc, Šulc M., Semirád, Chotětický, Strnad, Svoboda, Primus, Nehasil, Polák, Bartl, Šulc O., Doležal, Jelínková, Hamplová, Tomsová