Naši florbalisté ovládli okresní florbalovou ligu

V úterý 29. 3. ovládli naši florbalisté finále okresní florbalové ligy, které proběhlo v tělocvičně ZŠ Dr. Tyrše.

Již tradiční soutěže, kterou pořádá Okresní rada AŠSK Děčín, se letos zúčastnilo 14 škol. V této soutěži mohou školu reprezentovat žáci bez ohledu na věk, mohou tedy hrát i mladší žáci se staršími a je to tak jediná soutěž, kde si spolu mohou zahrát v jednom týmu. V minulém týdnu nejprve proběhla kvalifikační kola, ze kterých postoupilo 8 nejlepších škol do úterního finále. V něm už se hrálo systémem play off.

Kamenická v pondělí 21. 3. suverénně ovládla kvalifikační skupinu Jih (Děčín), když v šesti zápasech (hrálo se 10 minut hrubého času) získala plný počet 18 bodů při skvělém skóre 21:1!!! Kluci porazili 1:0 Na Stráni, 3:0 Bynov, 4:1 Gymnázium DC, 5:0 Benešov, 4:0 Březovku a 4:0 domácí Vrchličák a postoupili tak z prvního místa skupiny Jih.

Den po Velikonocích bylo na programu finále, které se hrálo systémem play off. Na vítěze skupiny Jih (Kamenická) čekal ve čtvrtfinále čtvrtý tým skupiny Sever (Gymnázium Rumburk). Hrály se dva zápasy v sérii (8 minut hrubého), pokud by byl stav vyrovnaný, hrál by se rozhodující třetí zápas. Kluci z Kamenické zvládli postup do semifinále hladce po vítězstvích 4:0 a 3:0. V semifinále na ně čekala ZŠ E. Beneše Varnsdorf. První duel kluci zvládli v poměru 3:0, ve druhém jim k postupu stačila i remíza 0:0.

V Superfinále, které už se hrálo jen na jeden zápas (2 x 8 minut), na ně čekalo vítězné družstvo skupiny Sever a vítěz okresního kola v kategorii starších žáků – Gymnázium Varnsdorf. Naši starší žáci však byli na tomto turnaji doplněni bronzovými medailisty z Mistrovství republiky ve florbalu a nedali svému soupeři žádnou šanci pomýšlet na titul. Po parádním výkonu a jasném vítězství v poměru 5:1 vyhráli Okresní florbalovou ligu!!!!!

Sestava: Přeučil, Trapani – Vybíral F., Neruda, Trčka, Pšenička, Vybíral M., Šedivý, Vlček, Turek J.