Mladší žáci střbrní v malé kopané

Po fotbalovém Coca Cola Cupu se odehrálo na stejném místě (umělka FK Junior) okresní kolo v malé kopané. Hrálo se na šířku fotbalového hřiště 6 + 1.

Turnaje se za tradičního podzimního počasí, tedy pod oblohou zataženou nízkou oblačností, zúčastnilo 7 škol, které byly rozděleny do dvou skupin s postupem nejlepších dvou do semifinále.

Kamenická byla nalosována do čtyřčlenné skupiny a ve skupině nás tedy čekaly tři souboje. V tom prvním, proti děčínským gymnazistům, se kluci dostali do správné provozní teploty při vítězství 4:0. Ve druhém si ve stejném rytmu poradili s Boleticemi v poměru 5:0 a čekal nás souboj doposud neporažených týmů skupiny A proti Vrchličáku, tedy derby tradičnější než souboje pražských „S“. Podle očekávání to byl duel spíše bojovný než pohledný a šancí bylo na obou stranách jako šafránu. Kamenická však dokázala na rozdíl od Vrchličáku jednu ze šancí proměnit a ovládla tak skupinu A při zisku 9 bodů a skóre 10:0.

V semifinále jsme tak narazili na Březovku, se kterou jsme si dokázali v pohodě poradit při výhře 5:0. Ve finále nás pak čekal souboj proti největšímu favoritu soutěže – fotbalové škole Máchovo nám. Na rozdíl od Coca Cola Cupu, kde jsme zvládli favorita řádně potrápit (remíza 2:2), jsme tentokrát od začátku tahali za kratší konec a soupeř byl především v první půli lepším týmem. Naši kluci to však měli proti starším borcům (v našich řadách byly z 9 borců rovné dvě třetiny ze šesté třídy) velmi těžké, nestíhali především rychlostně a ztráceli také v osobních soubojích. Máchovka tak zcela zaslouženě vyhrála 4:1. Odveta na sebe však nenechá dlouho čekat, už v pátek 7. 11. je totiž na programu futsal…

Sestava: Přeučil – Čáp, Cohla, Vait, Vondráček, Nácar, Pšenička, Trojan a Fiedler