Mladší žáci postoupili na mistrovství republiky ve florbalu

Sen o velkém florbalovém úspěchu pokračuje dál!!! Mladší žáci ze ZŠ Kamenická (ročníky narození 2001 – 2003) zvládli 17. 2. v Praze i čtvrtý krok (po vítězstvích v okrskovém, okresním a krajském kole), kterým byla kvalifikace skupiny A.

Hrálo se na domácí půdě našeho největšího florbalového oddílu - Fbš Bohemians, v hale Děkanka. Turnaje se zúčastnily vítězné školy Karlovarského kraje (ZŠ Konečná Karlovy Vary), hlavního města Prahy (ZŠ Na Chodovci) a Ústeckého kraje (ZŠ Kamenická).

První povedenou záležitostí po příjezdu do Prahy bylo losování. Šel jsem do něho s cílem nehrát první zápas, abychom mohli omrknout florbalové umění našich soupeřů… A povedlo se!!! K prvnímu zápasu nastoupila Praha a Karlovy Vary. Na straně Prahy tři šikovní hráči z florbalových oddílů Bohemians a Chodov, na té karlovarské několik hráčů FB Hurrican Karlovy Vary, v čele s vedoucím hráčem kanadského bodování ligy starších žáků Plzeňského a Karlovarského kraje… Praha vítězí 4:3.

ZŠ Kamenická Děčín – ZŠ Na Chodovci Praha 5:1

Branky: Vybíral F. 3, Pšenička, Trčka

Vzhledem k fantastickému umění dvou hlavních opor soupeře musela být zvolena správná taktika. To se naštěstí beze zbytku povedlo a naši kluci sehráli asi dosud nejlepší zápas v tomto školním roce... Konečný výsledek 5:1 nám tak dával velkou postupovou naději.

ZŠ Kamenická Děčín – ZŠ Konečná Karlovy Vary 5:2

Branky: Trčka 2, Vlček 2, Pšenička

Po předchozích výsledcích nám tak stačilo neprohrát více než o dvě branky. Kluci však šli do zápasu s odhodláním vyhrát a nedat ambicióznímu soupeři šanci pomýšlet na postup… Po dvou našich rychlých brankách v úvodu jsme se mohli uklidnit a držet míček na svých hokejkách. Chyb bylo mnohem více než v prvním utkání, což bylo samozřejmě zapříčiněno značnou únavou nejvytíženějších hráčů z prvního náročného zápasu.

Po závěrečném hvizdu tak mohla být zasypána naše brankářská opora Jirka Přeučil hromadou těl v modrých dresech s nápisem ZŠ Kamenická. Následovala děkovačka skvělým divákům, kteří vytvořili klukům fantastickou atmosféru… Děkujeme!!!

Poslední poděkování patří p. Henkemu za bezpečnou dopravu do Prahy a zpět…

Kluci tak postoupili na mistrovství republiky mezi nejlepších šest škol. Hrát se bude v daleké Kopřivnici 23. a 24. března. Už známe i své soupeře ve skupině: jsou jimi základní školy z Benešova u Prahy a Brna.

Sestava: Přeučil, Trapani – Vybíral F., Pšenička, Trčka, Vlček, Šedivý, Vybíral M., Vondráček, Žemlička, Cohla, Čáp, Nácar, Trojan, Malec, Závěrka