Mladší žáci jsou okresními šampiony v basketbalu

V pondělí 6. 11. vyválčili naši kluci z 6. a 7. tříd vítězství v okresním finále v basketbalu.

Turnaj za účasti šesti škol proběhl v hale děčínských Válečníků v Maroldově ulici. Týmy byly rozděleny do dvou skupin po třech, první dva týmy postupovaly do semifinále, poslední ze skupin hrály o 5. – 6. místo. Zápasy se hrály na 2x 7 minut.

Naši kluci začali dobře a v prvním utkání přehráli ZŠ Na Stráni 18:6. Ve druhém zápasu po nepovedeném výkonu bohužel padli s děčínským gymnáziem v poměru 4:10. Z druhého místa tak šli v semifinále na vítěze druhé skupiny, kterým se stal podle očekávání Komenčák. V první půli bohužel pokračoval náš matný výkon z utkání s Gymnáziem Děčín a výsledkem bylo poločasové manko 6:13. Bouřlivější porada však předznamenala náš povedený výkon ve druhé polovině, kdy jsme Komenčáku nedovolili ani jednou +skórovat a týmovým výkonem jsme otočili na konečných 19:13. Ve finále nás pak čekala odveta s „gymplem“, který přehrál pohodlně Dr. Tyrše 25:14. Taktická předzápasová příprava zafungovala a od začátku jsme byli ve vedení, mrzet nás mohla pouze mizerná úspěšnost naší střelby z jasných podkošových pozic, díky které se gymnazisté drželi stále na dostřel. Naštěstí kluci dobře zvládli i samotný závěr utkání a po výhře 14:12 si mohli na krk pověsit zlaté medaile.

Sestava: Polák, Rejthar, Šulc, Švarc, Chotětický, Semirád, Nehasil, Turek, Zavřel, Fišer