Mladší i starší žáci stříbrní ve florbalu

Parádní druhá místa vybojovali naši mladší i starší kluci v okresním finále ve florbalu, které se konalo v pátek 15. 12. na Vrchličáku.

Do florbalových soutěží se přihlásilo tradičně nejvíce škol ze všech sportovních soutěží, v kategorii mladších žáků to bylo 12 škol, u starších dokonce 15. Cestu do okresního finále si tak kluci museli proklestit přes okrsková kola. Mladší žáci prošli do finále z děčínské skupiny „Jih“, ve které zdolali 6:1 Březiny, 9:0 Benešov, 3:1 Máchovku, 5:0 Komenčák a prohráli pouze s Dr. Tyrše 1:3.

Starší kluci ovládli skupinu „Sever“, která se odehrála 4. 12. ve Varnsdorfu. Postupně zdolali 5:1 ZŠ U Nemocnice Rumburk, 7:0 Jiříkov, 7:0 Velký Šenov a do třetice 7:0 Gymnázium Rumburk.

V okresním finále už startovaly jen ty nejlepší školy z celého okresu, v mladší kategorii to byly 4, ve starší pouze 3 vítězné školy z okrskových kol. Mladší kluci hráli zápasy na 2x 9min, starší 2x 13min.

Mladší kluci nejprve remizovali v parádním zápasu s favorizovaným Vrchličákem 2:2, poté v napínavém utkání udolali hokejisty ze ZŠ Březová 3:2 a smetli Varnsdorf 10:0. V celkovém součtu jim prvním místo uteklo o jediný gól, při rovnosti bodů rozhodovalo totiž celkové skóre.

Starší žáci ve výrazně oslabené sestavě překvapili vítězstvím 5:2 nad hokejovou Březovkou, druhý zápas o první místo pak bohužel prohráli s Vrchličákem.

Mladší žáci: Novák J., Nehasil – Zavřel, Rejthar, Polák T., Molčan, Tomsa, Fišer, Volf, Žoha, Polák V., Švarc, Brotánek

Starší žáci: Burger, Hruška – Novák M., Zavřel, Švorc, Machač, Pekař, Konáš, Tomsa, Molčan, Polák T., Rejthar