Mladí florbalisté postoupili do krajského finále

Prvostupňoví florbalisté ZŠ Kamenická si na Mikuláše (5. 12.) vítězstvím v okresním kole zajistili postup do krajského finále.

Školy děčínského okresu musely být pro velký počet přihlášených škol rozděleny do dvou skupin, jejichž vítězové postoupili do krajského finále. Naše skupina se odehrála na mikulášské úterý v tělocvičně ZŠ Dr. Tyrše za účasti čtyř škol. Hrálo se systémem každý s každým, 2 x 9 minut, 3 hráči v poli + golman. Na okresní kolo vyrazila z Kamenické početná družina celkem 15 hráčů, aby si své první ostré zápasy vyzkoušeli i mladí kluci (3. třída), kteří budou stavebními kameny družstva v příštím roce. I přes to, že nejlepší kluci neodehráli na hřišti tolik času, jsme jasně přehráli své soupeře – 9:1 Máchovku, 9:2 Rumburk a 7:1 Benešov. Kluci si tak ochutnají atmosféru krajského finále, které proběhne v příštím kalendářním roce pravděpodobně v Chomutově.

Sestava: Váca M., Váca Z. – Trčka, Pšenička, Derenin, Svoboda, Holeček, Štěpánek, Šafařík, Voříšek, Mataj, Tatarka, Knespl, Hudeček, Pekař