Mladí baskeťáci postoupili v Junior NBA mezi nejlepších 8 škol celé republiky

V pondělí 13. 11. se naši mladí basketbalisté kvalifikovali do Velkého finále, které proběhne 6. a 7. 12. v Praze.

Play off West League se odehrálo v pondělí 13. 11. v děčínské Maroldovce, účast si zajistilo nejlepších 8 škol ze tří divizí.

Po jasné dominanci našich kluků v barvách Oklahoma City Thunder v Divizi D jsme byli nasazeni do play off z prvního místa. V prvním zápasu nás tak čekal papírově nejlehčí soupeř, ZŠ Šluknov (Sacramento Kings), který byl nasazen jako osmý tým. To se potvrdilo a naši kluci měli zápas jako ranní rozcvičku (hrálo se od 8:30). Přestože jsme šetřili naše největší opory, tak se hrálo víceméně na jeden koš. Po přesvědčivém výsledku 72:2 si kluci zajistili postup do nejdůležitějšího zápasu celého turnaje, ve kterém je v boji o „Velké finále“ čekala teplická ZŠ Buzulucká (San Antonio Spurs).

Vzhledem k předchozím zápasům jsme museli na tento zápas pozměnit složení základních pětic s ohledem na vysokou sestavu soupeře. Po vyrovnané první čtvrtině (4:4) se ukázala prozřetelnost této taktiky a naši borci ve zbylých čtvrtinách diktovali tempo hry. Výsledkem byla jasná výhra 50:16, po které mohla propuknout postupová radost za vydatné podpory žáků, učitelů a vedení naší školy. Jim tímto děkujeme za skvělou domácí atmosféru.

Velké finále za účasti osmi nejlepších škol celé České republiky proběhne v pražské hale Královka ve dnech 6. a 7. 12.

Sestava: Švarc, Šulc M., Strnad, Chotětický, Primus, Semirád, Svoboda, Fišer, Polák, Nehasil, Šulc O., Vavřík, Jelínková, Hamplová, Foldynová