McDonalds Cup: máme zlato a stříbro

Z okresních kol letošního ročníku fotbalového McDonald’s Cupu si naše škola odvezla z Markvartic zlaté a stříbrné medaile. Opět se tak stala nejúspěšnější školou děčínského okresu.

Okresních finále v obou kategoriích se zúčastnilo 8 nejlepších škol, které si vybojovaly postup v okrskových kolech. Hrálo se systémem každý s každým, utkání trvala 12 minut.

Jako první se na markvartickém fotbalovém hřišti přestavili ve středu 6. 5. fotbalisté z 2. – 3. tříd a proměnili celý turnaj v „one school show“. Nejmenší fotbalisté vyhráli všech 7 zápasů, když doslova smetli všechny své soupeře. Porazili 3:0 Chřibskou, 5:0 D. Poustevnu, 4:1 Varnsdorf, 5:0 Jiříkov, 4:0 Č. Kamenici, 3:0 Vrchličák a 5:0 Benešov. Při zisku 21 bodů při skóre 29:1 si tak zajistili postup do krajského finále, které proběhne tradičně na teplických Stínadlech v pátek 22. 5. Držte palce…

O den později, ve čtvrtek 7. 5., vyběhli bojovat na stejné hřiště žáci ze 4. – 5. tříd. Také oni odehráli parádní turnaj a vyhráli 6 zápasů, když zdolali 2:0 Březovku, 5:1 Varnsdorf E. Beneše, 2:0 Varnsdorf Edisonova, 4:0 Rumburk, 3:0 Verneřice a 1:0 Na Stráni DC. Bohužel v souboji favoritů smolně prohráli s Dr. Tyrše 0:1, když v zápasu byli kluci lepším týmem, ovšem soupeř po naší chybě vstřelil šťastný vítězný gól. Ten se ukázal jako rozhodující a Kamenická skončila o pouhý bodík na druhém místě.

Sestava 2. – 3.: Kokoška – Dufek, Hřebík, Zelingr, Vorel, Šedivý, Derenin, Svoboda, Štěpánek, Pšenička, Vilacký, Šafařík

Sestava 4. – 5.: Chadraba – Lána, Tůma, Žák, Lauko, Abtrachimov, Znamínko, Hammerle, Holešinský, Prokopec, Tichý, Vítek