Holky bojovaly ve volejbalu a basketu

Konec pracovního týdne se nesl v duchu dívčích přeborů. Ve čtvrtek 18. 4. se konalo okresní finále ve volejbalu a v basketu si to holky rozdaly s ostatními děčínskými školami v pátek 19. 4.

VOLEJBAL

Ve čtvrtek se na volejbal v Březovce sešlo neskutečných 16 týmů. Ve stejnou dobu hráli i chlapci a turnaje se propojily. Dívky z Kamenické byly jedním z 10 dívčích týmů. Od začátku jsme nenechaly nic náhodě a skupinu vyhrály s přehledem zápasy proti ZŠ Březová, Gymnázium Česká Kamenice, ZŠ nám. E. Beneše Varnsdorf, Gymnázium Rumburk. Posunuly jsme se tak do výhodné pozice prvního týmu tabulky, čehož jsme nevyužily a prohrály s Gymnáziem Varnsdorf. V zápase o bronz jsme si ale vítězství nenechaly ujít.

Umístění:        1. místo           Gymnázium Varnsdorf

2. místo           Gymnázium Děčín

3. místo           ZŠ Kamenická

Sestava: Chlumská, Spišáková, Musilová, Kopecká, Nepomucká V., Nepomucká K., Čekalová

BASKETBAL

Okresní finále v basketbalu se konalo hned v pátek. O dívčí basketbal není mezi školami takový zájem jako o volejbal. Bojovalo mezi sebou šest škol. A boje byly opravdu urputné. O 1. místo rozhodovala, jak je u basketbalu zvykem, poslední minuta.

Umístění:        1. místo           ZŠ Komenského

2. místo           ZŠ Na Stráni

3. místo           ZŠ Dr. M. Tyrše

5. místo           ZŠ Kamenická

Sestava: Moravcová, Laskošová, Burdová, Kopecká, Marešová, Jelínková, Poláková, Pavlišová, Čudová, Fiedlerová

Všem holkám patří velká gratulace a pochvala za vynikající sportovní výkony.