Futsalové postupy mladších i starších žáků

První kolo Školské futsalové ligy mají za sebou úspěšně oba naše týmy, mladší kluci postoupili z 1. místa, starší kluci po heroických výkonech z druhého.

Mladší žáci odehráli svůj turnaj v pátek 8. 12. v tělocvičně na Vrchličáku za účasti čtyř škol, z nichž v obou kategoriích postupovaly vždy nejlepší dvě. Zápasy obou kategorií se hrály na 2x 15 minut. V prvním zápasu jsme remizovali po dobrém výkonu a hromadě neproměněných šancí 4:4 s domácím Vrchličákem. V dalších zápasech jsme rozdrtili Horní Polici 7:1 a Benešov 7:0. V celkovém součtu jsme pak měli o 7 gólů lepší skóre než domácí Vrchličák a postoupili tak z 1. místa.

Starší kluci odehráli 1. kolo na stejném místě ve středu 13. 12. také za účasti 4 škol. O prvním místu se asi nedalo pochybovat, neboť nám los do skupiny přiřadil hráče z teplické fotbalové akademie při ZŠ Edisonova. Hned první zápas proti Vrchličáku tak byl o pravděpodobné druhé postupové místo. Přestože jsme si vytvořili dostatek brankových příležitostí, tak jsme ještě minutu před koncem prohrávali 1:3, když jsme inkasovali smolně a lacině 2x z přímých kopů po našich faulech. Poslední minuta pak byla doslova infarktová, když jsme dokázali srovnat a v závěrečných vteřinách jsme měli „tutovku“, kterou jsme však promarnili. Dal se tedy čekat souboj o celkové skóre, bylo nutné porazit Želenice a dostat co nejméně branek od Teplic. První nutnost byla splněna, když jsme smetli Želenice 13:1. Proti Edisonce jsme si nastavili jasnou taktiku „prešovského betonu“ a kluci neskutečně dřeli. Výsledkem byla pro všechny překvapivá remíza 1:1, když jsme o výhru přišli až v poslední minutě.

Oba naše týmy tak postupují do 2. kola, které se odehraje v lednu.

Mladší žáci: Nehasil – Turek, Rejthar, Fišer, Vavřík, Zavřel, Hejda, Polák V.

Starší žáci: Strnad, Kindl – Pekař, Hruška, Molčan, Turek, Kodera, Knespl, Novák, Tkáč, Hrubeš